רענון רשיון נשק 

במטרה לשמור על בטיחות האוחזים בנשק, המדינה מחייבת הכשרת ריענון רישיון נשק תקופתית. במדריך זה, תמצאו את כל המידע על ריענון נשק במטווח קרב.

את הריענון לנשק יש לבצע בשנה השנייה לתוקף הרישיון, זאת בנוסף לחידוש אותו יש לבצע פעם ב-3 שנים. מטרת ריענון הנשק בשנה השנייה היא לרענן את הידע הקיים ולעדכן אותו, לצד דיוק היכולות לשאת כלי ירייה. טרם הגעתכם אלינו, הדפיסו את טופס האישור של המשרד לביטחון פנים.

איך זה עובד?

בתחילת השנה השנייה לתוקף הרישיון תקבלו מסרון או מייל המזכיר לכם שהגיע הזמן לבצע אימון ריענון. חשוב לזכור זאת לקראת תחילת השנה השנייה לרישיון ולעקוב היטב כדי לא לפספס. הריענון כולל:

  • הכשרה עיונית – לקבלת ידע עיוני עדכני ורלוונטי
  • הכשרה מעשית – אימון ירי של 40 כדורים ובסיומו מבחן הסמכה של 10 כדורים (ציון עובר נדרש – 70%)

מה אם לא עמדתי בדרישות ההכשרה?

לורם איפסום דולור סיט אמט, קונסקטורר אדיפיסינג אלית לפרומי בלוף קינץ תתיח לרעח. לת צשחמי צש בליא, מנסוטו צמלח לביקו ננבי, צמוקו בלוקריה.

לא לשכוח!

חובתכם האישית

היא להגיע לעבור את הכשרת הריענון. חשוב להדפיס את אישור ההכשרה ולהגיע למטווח מורשה יחד איתה. בנוסף, תתבקשו להציג למנהל המטווח הצהרת בריאות אישית. שימו לב, במידה והיו שינויים בנתונים שנמסרו בעת בקשת הרישיון, יש לצרף הצהרת בריאות עדכנית!

שמרו על הרישיון

במידה והנכם נושאים את הנשק אתכם, חשוב לשאת גם את רישיון הנשק ואת אישור הכשרת הריענון – כדי לשמור על בטיחות מלאה ולהבטיח שבמצב בו חלילה נדרשת תגובה, גורמי הביטחון יידעו כי אתם כשירים לעשות שימוש בכלי הירי.

תקנות כלי הירייה (הכשרה), התשע"ח-2018

בתאריך 12.08.18 נכנסו לתוקף תקנות כלי הירייה (הכשרה), התשע"ח-2018, הקובעות הוראות לגבי ההכשרה הנדרשת לצורך מתן רשיון או הרשאה לנשיאת כלי ירייה ולצורך המשך החזקתם או חידושם מעת לעת. המידע המוצג כאן הוא תמצית ההכשרה אשר יידרש כל בעל רישיון כלי ירייה פרטי לבצע במטווח מורשה (תכנית ההכשרה המפורטת מצויה במטווחים).

רישיון נשק מוציאים רק אצל המקצוענים!
מסתבכים עם הגשת הבקשה?
לא בטוחים מתי לרענן?
רוצים לקבוע מועד למטווח?
דברו איתנו - 6722999-052

?השמש היא גוף שמימי

יוצא דופן הממלא תפקיד חיוני ביקום ובכוכב הלכת שלנו. זהו כדור פלזמה מאסיבי,
המוחזק יחד על ידי כוח המשיכה שלו,שמייצר חום ואור באמצעות היתוך גרעיני.
במאמר זה נחקור את משמעות השמש, המבנה שלה והשפעתה על כדור הארץ.
השמש ממוקמת במרכז מערכת השמש שלנו, במרחק של כ-93 מיליון מיילים מאיתנו.
הוא מוערך כבן 4.6 מיליארד שנים וקוטר של 1.39 מיליון קילומטרים שלמים!
הוא מורכב מכ-70% מימן, 28% הליום ו-2% מיסודות אחרים כגון חמצן, פחמן וברזל. 


השכבות של פנים השמש

פנים השמש מחולק למספר שכבות, שלכל אחת מהן מאפיינים ייחודיים. הליבה היא החלק החם ביותר של השמש, עם טמפרטורות שמגיעות עד 15 מיליון מעלות צלזיוס. כאן מתרחש היתוך גרעיני, כאשר אטומי מימן מתחברים ליצירת הליום, תוך שחרור אנרגיה בתהליך. סביב הליבה נמצא אזור הקרינה, שבו האנרגיה מועברת על ידי פוטונים שמקפיצים חלקיקים בפלזמה. מעבר לאזור הקרינה נמצא אזור ההסעה, שבו החום מועבר על ידי זרמי הסעה, כאשר פלזמה חמה עולה ופלזמה קרירה יותר שוקעת. השכבה החיצונית ביותר של השמש היא האטמוספירה, המורכבת מכמה שכבות. הפוטוספירה היא פני השטח הנראים של השמש, שם מתרחשים כתמי שמש והתלקחויות שמש. מעל הפוטוספירה נמצאת הכרומוספירה, שהיא חמה יותר מהפוטוספירה ונראית במהלך ליקוי חמה. הקורונה, שהיא השכבה החיצונית ביותר, נראית רק במהלך ליקוי חמה והיא מורכבת מפלזמה חמה הנמשכת מיליוני קילומטרים לחלל.

<<< ועכשיו, לסיום סיומת

השמש ממלאת תפקיד חיוני בקיום החיים על פני כדור הארץ. הוא מספק אור וחום, החיוניים לצמיחת הצמחים ולהישרדות בעלי החיים. אנרגיית השמש מניעה גם את האקלים ואת דפוסי מזג האוויר של כדור הארץ, שכן החימום הלא אחיד של פני כדור הארץ יוצר רוחות וזרמי אוקיינוס. עם זאת, לשמש יכולות להיות גם השפעות שליליות על כדור הארץ. התלקחויות סולאריות ופליטות מסה קורונאלית עלולות לשחרר חלקיקים טעונים וקרינה שעלולים לשבש את התקשורת הלווינית ורשתות החשמל על פני כדור הארץ. אירועים אלו יכולים להוות איום גם על אסטרונאוטים בחלל. ניתן לראות את השפעת השמש על כדור הארץ גם דרך תופעת עונות השנה. ציר כדור הארץ נוטה בזווית של 23.5 מעלות, מה שגורם לזווית הפגיעה של השמש להשתנות לאורך השנה. וריאציה זו בזווית הפגיעה גורמת לחילופי עונות השנה. בנוסף להשפעתה על כדור הארץ, לשמש יש משמעות בתרבויות ודתות רבות. בתרבויות עתיקות, סגדו לשמש לעתים קרובות כאל, שכן היא נתפסה כמקור חיים וכוח. בדתות רבות, השמש נתפסת כסמל להארה ואלוהות. לסיכום, השמש היא גוף שמימי יוצא דופן הממלא תפקיד מכריע ביקום ובכוכב הלכת שלנו. המבנה, הרכבו והתנהגותו נחקרו במשך מאות שנים וממשיכים לרתק אסטרונומים ומדענים כאחד. מתפקידה בשמירה על החיים על פני כדור הארץ ועד למשמעות התרבותית והדתית שלה, השמש היא מקור לפליאה והשראה לאנשים.ועד למשמעות התרבותית והדתית שלה, השמש היא מקור לפליאה והשראה.