חידוש רשיון נשק

חידוש רישיון נשק

?השמש היא גוף שמימי

יוצא דופן הממלא תפקיד חיוני ביקום ובכוכב הלכת שלנו. זהו כדור פלזמה מאסיבי,
המוחזק יחד על ידי כוח המשיכה שלו,שמייצר חום ואור באמצעות היתוך גרעיני.
במאמר זה נחקור את משמעות השמש, המבנה שלה והשפעתה על כדור הארץ.
השמש ממוקמת במרכז מערכת השמש שלנו, במרחק של כ-93 מיליון מיילים מאיתנו.
הוא מוערך כבן 4.6 מיליארד שנים וקוטר של 1.39 מיליון קילומטרים שלמים!
הוא מורכב מכ-70% מימן, 28% הליום ו-2% מיסודות אחרים כגון חמצן, פחמן וברזל. 


השכבות של פנים השמש

פנים השמש מחולק למספר שכבות, שלכל אחת מהן מאפיינים ייחודיים. הליבה היא החלק החם ביותר של השמש, עם טמפרטורות שמגיעות עד 15 מיליון מעלות צלזיוס. כאן מתרחש היתוך גרעיני, כאשר אטומי מימן מתחברים ליצירת הליום, תוך שחרור אנרגיה בתהליך. סביב הליבה נמצא אזור הקרינה, שבו האנרגיה מועברת על ידי פוטונים שמקפיצים חלקיקים בפלזמה. מעבר לאזור הקרינה נמצא אזור ההסעה, שבו החום מועבר על ידי זרמי הסעה, כאשר פלזמה חמה עולה ופלזמה קרירה יותר שוקעת. השכבה החיצונית ביותר של השמש היא האטמוספירה, המורכבת מכמה שכבות. הפוטוספירה היא פני השטח הנראים של השמש, שם מתרחשים כתמי שמש והתלקחויות שמש. מעל הפוטוספירה נמצאת הכרומוספירה, שהיא חמה יותר מהפוטוספירה ונראית במהלך ליקוי חמה. הקורונה, שהיא השכבה החיצונית ביותר, נראית רק במהלך ליקוי חמה והיא מורכבת מפלזמה חמה הנמשכת מיליוני קילומטרים לחלל.

<<< ועכשיו, לסיום סיומת

השמש ממלאת תפקיד חיוני בקיום החיים על פני כדור הארץ. הוא מספק אור וחום, החיוניים לצמיחת הצמחים ולהישרדות בעלי החיים. אנרגיית השמש מניעה גם את האקלים ואת דפוסי מזג האוויר של כדור הארץ, שכן החימום הלא אחיד של פני כדור הארץ יוצר רוחות וזרמי אוקיינוס. עם זאת, לשמש יכולות להיות גם השפעות שליליות על כדור הארץ. התלקחויות סולאריות ופליטות מסה קורונאלית עלולות לשחרר חלקיקים טעונים וקרינה שעלולים לשבש את התקשורת הלווינית ורשתות החשמל על פני כדור הארץ. אירועים אלו יכולים להוות איום גם על אסטרונאוטים בחלל. ניתן לראות את השפעת השמש על כדור הארץ גם דרך תופעת עונות השנה. ציר כדור הארץ נוטה בזווית של 23.5 מעלות, מה שגורם לזווית הפגיעה של השמש להשתנות לאורך השנה. וריאציה זו בזווית הפגיעה גורמת לחילופי עונות השנה. בנוסף להשפעתה על כדור הארץ, לשמש יש משמעות בתרבויות ודתות רבות. בתרבויות עתיקות, סגדו לשמש לעתים קרובות כאל, שכן היא נתפסה כמקור חיים וכוח. בדתות רבות, השמש נתפסת כסמל להארה ואלוהות. לסיכום, השמש היא גוף שמימי יוצא דופן הממלא תפקיד מכריע ביקום ובכוכב הלכת שלנו. המבנה, הרכבו והתנהגותו נחקרו במשך מאות שנים וממשיכים לרתק אסטרונומים ומדענים כאחד. מתפקידה בשמירה על החיים על פני כדור הארץ ועד למשמעות התרבותית והדתית שלה, השמש היא מקור לפליאה והשראה לאנשים.ועד למשמעות התרבותית והדתית שלה, השמש היא מקור לפליאה והשראה.

הוצאתם רישיון, עברתם הכשרת ריענון בשנה השנייה.. מה עכשיו? ובכן, מידי 3 שנים יהיה עליכם לבצע חידוש רישיון נשק ובנוסף על כך, לשים לב היטב שאתם עושים זאת עד 3 חודשים לפני פקיעת תוקפו של הרישיון! אם כן, איך לחדש רישיון נשק ולמה חייבים לשים לב? הכל, במדריך שלפניכם.

מעל הכל, נציין שהחובה לחידוש הרישיון מוטלת עליכם בראש ובראשונה. את הבקשה לחידוש תקבלו בדואר ועליה יצוין תאריך פקיעת התוקף של הרישיון, כך שתוכלו לדאוג לכך בזמן. במקרה בו כן מפספסים את התאריך, יש להפקיד את הנשק בתחנת המשטרה הקרובה אליכם, לפנות למשרד הביטחון לקבלת טפסים לשחרור הנשק ולתאם מועד נוסף לחידוש הרישיון.

תהליך חידוש רישיון נשק

התהליך פשוט ומהיר, ומורכב בסך הכל מחמישה שלבים:

חידוש רישיון נשק אצל מטווח קרב

ההכשרה אורכת שעתיים רצופות והיא כוללת:

  • הכשרה עיונית + מבחן (ציון עובר נדרש – 70%)
  • הכשרה מעשית – אימון ירי של 40 כדורין ומבחן הסמכה של 10 כדורים (ציון עובר נדרש – 70%)

מה אם לא עמדתי בדרישות ההכשרה?

 ניתן יהיה לבצע הכשרות נוספות עד תום תוקף הרישיון. במידה והרישיון פקע מכיוון שלא ביצע את ההכשרה לצורך חידוש הרישיון, יש להפקיד כאמור את האקדח בתחנת המשטרה הקרובה.

בדיקת כשירות נפשית

מלבד חידוש רישיון לאקדח הנדרש מידי 3 שנים, המחזיקים בנשק נדרשים לבדיקת כשירות נפשית מידי 6 שנים. כאשר הדבר רלוונטי לחידוש הרישיון, הבקשה תכלול גם את ההפניה לבדיקה זו.

תקנות כלי הירייה (הכשרה), התשע"ח-2018

בתאריך 12.08.18 נכנסו לתוקף תקנות כלי הירייה (הכשרה), התשע"ח-2018, הקובעות הוראות לגבי ההכשרה הנדרשת לצורך מתן רישיון או הרשאה לנשיאת כלי ירייה ולצורך המשך החזקתם או חידושם מעת לעת. המידע המוצג כאן הוא תמצית ההכשרה אשר יידרש כל בעל רישיון כלי ירייה פרטי לבצע במטווח מורשה (תכנית ההכשרה המפורטת מצויה במטווחים).

רישיון נשק מוציאים רק אצל המקצוענים!
מסתבכים עם הגשת הבקשה?
לא בטוחים מתי לרענן?
רוצים לקבוע מועד למטווח?
דברו איתנו - 6722999-052